Uličné osvetlenie v obci Oponice si už dávno žiadalo pozornosť. Pôvodná sústava verejného osvetlenia obsahovala svietidlá, ktoré postupne morálne i technicky zastarali a jedno po druhom časom odchádzali na "zaslúžený odpočinok". Konvenčnú osvetľovaciu technológiu bolo potrebné nahradiť niečím novším, kvalitnejším a predovšetkým úspornejším.

Zástupcov obce Oponice oslovila ponuka obchodných zástupcov spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. v podobe LED svietidiel určených pre osvetľovanie dopravných komunikácií, križovatiek, ciest a chodníkov či verejných priestranstiev. Vynikajúce renomé majú osvedčené LED svietidlá pre uličné osvetlenie z modelového radu svietidiel LED Street SII. Dosiaľ ich bolo pre verejné osvetlenie v mestách a obciach doma i v zahraničí vyrobených niekoľko desiatok tisíc kusov. Reklamácie na tento typový rad svietidiel sú vskutku minimálne.

Svietidlá pre uličné osvetlenie

LED svietidlá skupiny LED Street SII vynikajú robustnosťou konštrukcie. Telo svietidla z hliníkovej zliatiny s početným rebrovaním umožňuje efektívne chladenie LED modulov. Táto skutočnosť významne predlžuje dobu živostnosti LED svietidla a zvyšuje jeho spoľahlivosť. Kvalita svietidla LED Street SII spočíva aj v použití špičkových komponentov renomovaných svetových výrobcov. Na kvalitné hliníkové spoje sú implementované LED diódy amerického výrobcu CREE. Optický systém svietidla je zabezpečený využitím výrobkov fínskej spoločnosti LEDiL, ktorá predstavuje svetovú špičku vo výrobe optických systémov pre LED svietidlá. Podľa okolností alebo podľa požiadaviek zákazníkov sa do svietidiel LED Street SII montujú elektronické predradníky globálnych značiek Tridonic alebo Mean Well.

Prínosy

Nové uličné osvetlenie prinieslo pre obec niekoľko významných výhod. Tie sa prejavili v nezanedbateľnej úspore spotrebovanej elektrickej energie, ktorá presiahla 50%. Použité LED svietidlá znamenajú aj zníženie celkových ročných nákladov na údržbu. Nová sústava verejného osvetlenia zabezpečila vyššiu rovnomernosť a intenzitu osvetlenia osvetľovaných plôch. V konečnom dôsledku to znamená väčšiu bezpečnosť pohybu všetkých účastníkov cestnej premávky po obecných komunikáciách. A v neposlednom rade netreba zabúdať na prevenciu kriminality, ktorú rekonštrukcia verejného osvetlenia pre bezpečnosť majetku a občanov Oponíc so sebou priniesla.

Zákazník

Obec Oponice

crossmenu