Komplexná modernizácia osvetlenia obce Belince bola častou a pálčivou témou občanov. Pôvodná sústava verejného osvetlenia obsahovala svietidlá, ktoré postupne morálne i technicky zastarali a prestali vyhovovať základným požiadavkám na verejné osvetlenie. Konvenčnú osvetľovaciu technológiu bolo potrebné nahradiť niečím novším, kvalitnejším a predovšetkým úspornejším.

Zástupcov obce Belince oslovila ponuka obchodných zástupcov spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. v podobe LED svietidiel určených pre osvetľovanie dopravných komunikácií, križovatiek, ciest a chodníkov či verejných priestranstiev. Vynikajúce renomé majú osvedčené LED svietidlá pre verejné osvetlenie z modelového radu svietidiel LED Street SII. Dosiaľ ich bolo pre verejné osvetlenie v mestách a obciach doma i v zahraničí vyrobených niekoľko desiatok tisíc kusov. Reklamácie na tento typový rad svietidiel sú vskutku minimálne.

Modernizácia osvetlenia obce - svietidlá

LED svietidlá skupiny LED Street SII vynikajú robustnosťou konštrukcie. Telo svietidla z hliníkovej zliatiny s početným rebrovaním umožňuje efektívne chladenie LED modulov. Táto skutočnosť významne predlžuje dobu živostnosti LED svietidla a zvyšuje jeho spoľahlivosť. Kvalita svietidla LED Street SII spočíva aj v použití špičkových komponentov renomovaných svetových výrobcov. Na kvalitné hliníkové spoje sú implementované LED diódy amerického výrobcu CREE. Optický systém svietidla je zabezpečený využitím výrobkov fínskej spoločnosti LEDiL, ktorá predstavuje svetovú špičku vo výrobe optických systémov pre LED svietidlá. Podľa okolností alebo podľa požiadaviek zákazníkov sa do svietidiel LED Street SII montujú elektronické predradníky globálnych značiek Tridonic alebo Mean Well.

Prínosy

Celkovo priniesla modernizácia osvetlenia obce niekoľko významných výhod. Tie sa prejavili v nezanedbateľnej úspore spotrebovanej elektrickej energie, ktorá presiahla 50%. Nové LED verejné osvetlenie znamená aj zníženie celkových ročných nákladov na údržbu. Nová sústava verejného osvetlenia zabezpečila vyššiu rovnomernosť a intenzitu osvetlenia osvetľovaných plôch. V konečnom dôsledku to znamená väčšiu bezpečnosť pohybu všetkých účastníkov cestnej premávky po obecných komunikáciách. A v neposlednom rade netreba zabúdať na prevenciu kriminality, ktorú modernizácia verejného osvetlenia obce pre bezpečnosť majetku a občanov Beliniec priniesla.

Zákazník

Obec Belince

 

 

crossmenu