Osvetlenie prekladísk a logistických centier zažíva v posledných rokoch svoju renesanciu. Je to vďaka významným možnostiam, ktoré so sebou nesie využitie LED technológie. V posledných dňoch bol novej automobilke Jaguar – Land Rover odovzdaný do užívania areál železničného a cestného prekladiska v Lužiankach – TERMINÁL INTERMODÁLNEJ PREPRAVY, ktorý priamo susedí zo samotným výrobným závodom. Projektanti LED-SOLAR, s.r.o. sa podieľali na samotnom návrhu technických parametrov pre LED osvetlenie areálu. Celkové technické riešenie  pozostáva z návrhu osvetlenia viacerých stavebných celkov. Sklad hotových výrobkov - obrovské parkovisko nových áut je určené na dočasné uskladnenie a prípravu na následnú prepravu nových áut k zákazníkom. Potom je tu železničné koľajisko, stavba prekladiska s vlastnou nakladacou rampou. V rozsiahlom areáli sa nachádza aj rad ďalších obslužných stavieb - vrátnica, opravovňa vozňov, prístrešky a podobne.

Náročnosť nepretržitého využívania pracovného priestoru prekladiska a neustála nočná práca si vyžadovala použitie tých najkvalitnejších a najspoľahlivejších produktov pre LED osvetlenie. Investor pre celú stavbu použil svietidlá z produkcie LED-SOLAR, s.r.o.

Svietidlá pre osvetlenie prekladísk

LED osvetlenie Terminálu intermodálnej prepravy v Lužiankach pozostáva zo sústavy svietidiel LED-SOLAR určených pre osvetľovanie cestných stavieb pri použití svietidiel modelového radu LED Street SII. Vysokovýkonné svietidlá LED Rail Line použité na na osvetľovacích vežiach sú súčasťou rodiny železničných svietidiel. K nim patria aj smerové svietidlá LED Rail Spot určené na dosvecovanie významných bodov podľa požiadaviek klienta.

Táto stavba sa radí medzi najväčšie osvetľované dopravné stavby na Slovensku. Keďže sa na osvetlenie prekladísk kladú zo strany užívateľov vysoké nároky, na konci bolo potrebné prejsť náročnou skúškou. Vysokú kvalitu navrhnutej a realizovanej sústavy potvrdili záverečné certifikované merania.

Úspech v súťaži

LED osvetlenie Terminálu intermodálnej prepravy v Lužiankach vyzdvihol aj realizátor stavby, spoločnosť STRABAG,s.r.o. prihlásením tejto stavby do ankety Stavba roka 2018. Voľbou verejnosti získalo toto technologické dielo vo vážnej konkurencii rôznych architektonických skvostov celkovo 13 priečku z finálových 20 stavieb. Spoločnosť LED-SOLAR, s.r.o. vďačí za tento úspech predovšetkým projekčnej kancelárii PRODEX spol s r.o. za výber produktov v realizovanom projekte a spoločnosti Strabag, s.r.o. za prejavenú dôveru slovenskému výrobcovi.

Súčasťou kontraktu bolo nie len LED osvetlenie samotného terminálu intermodálnej prepravy.  Svietidlami LED-SOLAR bol vybavený aj celý cestný obchvat vôkol rozsiahleho areálu novej automobilky.

crossmenu