Nové osvetlenie obce Dulova Ves bolo pôvodne súkromnou investíciou developera novej, modernej štrvte s názvom Vlčie doly. Aj keď v prvom kroku obec nebola investorom, na základe dohody o prevzatí stavby do sústavy verejného osvetlenia obce, obecné zastupiteľstvo stanovilo jasné požiadavky na technické riešenie. Konvenčná osvetľovacia technológia, ktorá bola doposiaľ v starej časti obce, dostala červenú. Verejné osvetlenie obce malo byť riešené niečím novším, kvalitnejším a predovšetkým úspornejším. Základom novej sústavy sa stali moderné LED svietidlá

Investora oslovila ponuka obchodných zástupcov spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. v podobe LED svietidiel určených pre osvetľovanie dopravných komunikácií, križovatiek, ciest a chodníkov či verejných priestranstiev. Vynikajúce renomé majú osvedčené LED svietidlá pre verejné osvetlenie z modelového radu svietidiel LED Street SII. Dosiaľ ich bolo pre verejné osvetlenie v mestách a obciach doma i v zahraničí vyrobených niekoľko desiatok tisíc kusov. Reklamácie na tento typový rad svietidiel sú vskutku minimálne.

Nové osvetlenie obce - svietidlá

LED svietidlá skupiny LED Street SII vynikajú robustnosťou konštrukcie. Telo svietidla z hliníkovej zliatiny s početným rebrovaním umožňuje efektívne chladenie LED modulov. Táto skutočnosť významne predlžuje dobu živostnosti LED svietidla a zvyšuje jeho spoľahlivosť. Kvalita svietidla LED Street SII spočíva aj v použití špičkových komponentov renomovaných svetových výrobcov. Na kvalitné hliníkové spoje sú implementované LED diódy amerického výrobcu CREE. Optický systém svietidla je zabezpečený využitím výrobkov fínskej spoločnosti LEDiL, ktorá predstavuje svetovú špičku vo výrobe optických systémov pre LED svietidlá. Podľa okolností alebo podľa požiadaviek zákazníkov sa do svietidiel LED Street SII montujú elektronické predradníky globálnych značiek Tridonic alebo Mean Well.

Prínosy

Celkovo prinieslo nové osvetlenie obce niekoľko významných výhod. Tie sa prejavili v nezanedbateľnej úspore spotrebovanej elektrickej energie v porovnaní s konvenčnými sodíkovými svietidlami. Nové LED svietidlá znamenajú aj nízke celkové ročné náklady na údržbu. Nová LED sústava verejného osvetlenia zabezpečila vysokú rovnomernosť a intenzitu osvetlenia osvetľovaných plôch aj pri minimálnom inštalovanom príkone 23 W. V konečnom dôsledku to znamená väčšiu bezpečnosť pohybu všetkých účastníkov cestnej premávky po obecných komunikáciách. A v neposlednom rade netreba zabúdať na prevenciu kriminality a pocit bezpečnosti, ktoré sú pre mnohých občanov určujúce.

Zákazník

Obec Dulova Ves

crossmenu