Medzany v priebehu niekoľkých rokov postupne, ale o to dôslednejšie budovali nové LED verejné osvetlenie obce. Pôvodná sústava verejného osvetlenia obsahovala svietidlá, ktoré postupom času morálne i technicky zastarali. Konvenčnú osvetľovaciu technológiu bolo potrebné nahradiť niečím novším, kvalitnejším a predovšetkým úspornejším.

Zástupcov obce Medzany oslovila ponuka obchodných zástupcov spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. v podobe LED svietidiel určených pre osvetľovanie dopravných komunikácií, križovatiek, ciest a chodníkov či verejných priestranstiev. Vynikajúce renomé majú osvedčené svietidlá pre LED verejné osvetlenie z modelového radu  LED Street SII. Dosiaľ ich bolo pre verejné osvetlenie v mestách a obciach doma i v zahraničí vyrobených niekoľko desiatok tisíc kusov. Reklamácie na tento typový rad svietidiel sú vskutku minimálne.

LED verejné osvetlenie - svietidlá

LED svietidlá skupiny LED Street SII vynikajú robustnosťou konštrukcie. Telo svietidla z hliníkovej zliatiny s početným rebrovaním umožňuje efektívne chladenie LED modulov. Táto skutočnosť významne predlžuje dobu živostnosti LED svietidla. Celá sústava verejného osvetlenia pozostávajúca zo svietidiel LED Street SII sa vyznačuje vysokou prevádzkovou spoľahlivosťou.Kvalita svietidla LED Street SII spočíva aj v použití špičkových komponentov renomovaných svetových výrobcov. Na kvalitné hliníkové spoje sú implementované LED diódy amerického výrobcu CREE. Optický systém svietidla je zabezpečený využitím výrobkov fínskej spoločnosti LEDiL, ktorá predstavuje svetovú špičku vo výrobe optických systémov pre LED svietidlá. Podľa okolností alebo podľa požiadaviek zákazníkov sa do svietidiel LED Street SII montujú elektronické predradníky globálnych značiek Tridonic alebo Mean Well.

Prínosy

Celkovo prinieslo nové LED verejné osvetlenie obce niekoľko významných výhod. Tie sa prejavili v nezanedbateľnej úspore spotrebovanej elektrickej energie, ktorá presiahla 50%. Nové LED svietidlá znamenajú aj zníženie celkových ročných nákladov na údržbu. Nová LED sústava verejného osvetlenia zabezpečila vďaka inštalácii 23 W svietidiel na každom stĺpe rozvodov elektrickej energie vyššiu rovnomernosť a intenzitu osvetlenia osvetľovaných plôch. V konečnom dôsledku to znamená väčšiu bezpečnosť pohybu všetkých účastníkov cestnej premávky po obecných komunikáciách. Nové LED verejné osvetlenie prinieslo v rámci prevencie kriminality zvýšenie bezpečnosti majetku a občanov Medzian.

Zákazník

Obec Medzany

crossmenu