LEDNové LED osvetlenie železničnej stanice Prešov pribudlo v závere roka 2017 na základe požiadavky Oblastného riaditeľstva Železníc Slovenskej republiky v Košiciach. Cestujúca verejnosti z Prešova a širokého okolia bola týmto milým darčekom v príjemne prekvapená. Železničné LED svietidlá spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. radikálne zmenili nočný pohľad na celý prešovský staničný areál. Osvetlenie nástupíšť sa radikálne zmenilo. Rekonštrukcia osvetlenia bola realizovaná modernými železničnými LED svietidlami modelového radu LED Rail. Tie vynikajú nielen robustnosťou konštrukcie a vysokým svetelným výkonom, ale predovšetkým vysokou spoľahlivosťou. LED svietidlá spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. sú  na slovenských železniciach už rokmi preverené a pomaly sa stávajú technickým štandardom.

Ako prezradili predstavitelia spoločnosti - hrdí lokálpatrioti, nové LED osvetlenie železničnej stanice bol darček aj pre nich. Práve Prešov bol prvým mestom, kde prebehla komplexná výmena starých svetelných zdrojov za nové železničné LED svietidlá, naše,  prešovské...

Nové LED osvetlenie železničnej stanice

Modernizované LED osvetlenie železničného priestranstva využíva celý sortiment modelového radu LED Rail. Svietidlá LED Rail Platform vo variáciách S a T sú určené na osvetlenie nástupíšť, tak jednostranných, ako aj obojstranných. Montujú sa na nekrytých nástupištiach na stĺpy s výškou 5 až 6 metrov. Ich dôležitou stránkou je, že využívajú patentovaný systém mechanických klapiek brániacich oslneniu strojvodcov.

Rozdiel v kvalite osvetlenia je zrejmý na prvý pohľad. Nové LED osvetlenie nástupíšť sa vyznačujúce sa  vysokou intenzitou i rovnomernosťou prispieva nie len k celkovej pohode cestujúcich, ale predovšetkým k ich bezpečnosti.

K lepšiemu sa zmenili aj podmienky pre prácu zamestnancov. Novoinštalované LED osvetlenie na osvetľovacích vežiach výrazne zlepšilo komfort a bezpečnosť staničného personálu pri nočnej práci v koľajisku. Základom pre celkové LED osvetlenie železničnej stanice v Prešove je sústava ôsmich osvetľovacích veží. Z výšky 25 metrov celé priestranstvo osvetľujú železničné LED svietidlá LED Rail Line. Tie sú určené pre základné plošné osvetľovanie priestoru. Dopĺňajú ich výkonné smerové svietidlá LED Rail Spot, ktoré osvetľujú významné body v koľajisku. Využívajú sa aj na vykrývanie defektov v rovnomernosti osvetľovaného priestoru.

crossmenu