Verejné osvetlenie v obci Horné Hámre bolo už dávno v stave, že sa jeho modernizácia priam sama žiadala. Pôvodná sústava verejného osvetlenia obsahovala svietidlá, ktoré postupne morálne i technicky zastarali. Predstavitelia obce mali záujem vyriešiť aj osvetlenie pamätníka padlým hrdinom. Konvenčnú osvetľovaciu technológiu bolo potrebné nahradiť niečím novším, kvalitnejším a predovšetkým úspornejším.

Zástupcov obce Horné Hámre oslovila ponuka obchodných zástupcov spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. v podobe LED svietidiel určených pre osvetľovanie dopravných komunikácií, križovatiek, ciest a chodníkov či verejných priestranstiev. Vynikajúce renomé majú osvedčené LED svietidlá pre verejné osvetlenie z modelového radu svietidiel LED Street SII. Dosiaľ ich bolo pre verejné osvetlenie v mestách a obciach doma i v zahraničí vyrobených niekoľko desiatok tisíc kusov. Reklamácie na tento typový rad svietidiel sú vskutku minimálne.

Verejné osvetlenie v obci - svietidlá

LED svietidlá skupiny LED Street SII vynikajú robustnosťou konštrukcie. Telo svietidla z hliníkovej zliatiny s početným rebrovaním umožňuje efektívne chladenie LED modulov. Táto skutočnosť významne predlžuje dobu živostnosti LED svietidla a zvyšuje jeho spoľahlivosť. Kvalita svietidla LED Street SII spočíva aj v použití špičkových komponentov renomovaných svetových výrobcov. Na kvalitné hliníkové spoje sú implementované LED diódy amerického výrobcu CREE. Optický systém svietidla je zabezpečený využitím výrobkov fínskej spoločnosti LEDiL, ktorá predstavuje svetovú špičku vo výrobe optických systémov pre LED svietidlá. Podľa okolností alebo podľa požiadaviek zákazníkov sa do svietidiel LED Street SII montujú elektronické predradníky globálnych značiek Tridonic alebo Mean Well.

Prínosy

Celkovo predstavuje nové LED verejné osvetlenie v obci Horné Hámre niekoľko významných výhod. Tie sa prejavili v nezanedbateľnej úspore spotrebovanej elektrickej energie, ktorá presiahla 50%. Nové LED svietidlá znamenajú aj zníženie celkových ročných nákladov na údržbu. Nová LED sústava verejného osvetlenia zabezpečila vyššiu rovnomernosť a intenzitu osvetlenia osvetľovaných plôch. V konečnom dôsledku to znamená väčšiu bezpečnosť pohybu všetkých účastníkov cestnej premávky po obecných komunikáciách.  Verejné osvetlenie v obci zahŕňa aj LED osvetlenie pamätníka padlým hrdinom na miestnom cintoríne. Bol postavený na pamiatku padlých vojakov trnavskej posádky pri oslobodzovaní našej a blízkeho okolia.  V neposlednom rade netreba zabúdať aj na prevenciu kriminality, ktorú rekonštrukcia verejného osvetlenia pre bezpečnosť majetku a občanov Horných Hámrov so sebou nesie.

Zákazník

Obec Horné Hámre

crossmenu