Zlepšenie pracovných podmienok svojich zamestnancov majú na zreteli mnohí slovenskí zamestnávatelia. Pozadu nie je ani Národná diaľničná spoločnosť, a.s.. Prenosné LED svietidlo od LED-SOLAR -u pomáha zvýšiť komfort práce pri opravárenských výkonoch v garážach. Osvetlenie montážnych jám predstavovalo v Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. dlhodobé problémy.  Preto sa ich rozhodli riešiť radikálne. 

Nevyhovujúci stav s dostupnosťou vhodného osvetlenia bol odstránený nasadením nových prenosných LED svietidiel. Tieto priamo podľa požiadaviek automechanikov z Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. vyvinuli a vyrobili v prešovskom závode LED-SOLAR, s.r.o.. Podľa zadania bolo treba vyvinúť vysoko odolné svietidlo s vysokou intenzitou svetelného toku. Mechanická pevnosť, odolnosť voči nárazom či prieniku vody a prachu sú hlavné prednosti charakteristické pre novovyvinuté pracovné svietidlo.

Prenosné LED svietidlo - konštrukcia

Vzniklo tak vode a prachu odolné pracovné svietidlo s masívnou hliníkovou konštrukciou s vysokou variabilitou pre montáž alebo umiestnenie svietidla podľa charakteru požadovanej opravy vozidla. Vysoká tuhosť svietidla a použitie pevného polykarbonátu chránia svietidlo pred následkami pádu a prípadným mechanickým poškodením.

Prenosné LED svietidlo je polohovateľné. Pomocou U – držiaku je ho možné nie len pevne primontovať, ale aj zavesiť, položiť či fixovať pomocou inštalovaných priemyselných magnetov. Tento výrobok sa dá vďaka dlhému napájaciemu káblu použiť i pri rôznych opravárenských výkonoch a montážach v kabíne vozidla.

Požiadavky na údržbu sú takmer nulové. Pri znečistení krycieho polykarbonátu postačí jednoduché utretie suchou handričkou alebo umytie vodou s neagresívnym saponátom.

Využitie

Osvetlenie montážnych jám či iných priestorov sa stalo na viacerých strediskách údržby Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. ľahkou a rutinnou záležitosťou. Prenosné LED svietidlo je dnes bežnou a často využívanou súčasťou vybavenia autodielne.

Vysoká kvalita osvetlenia v náročných podmienkach je prvým predpokladom pre kvalitné výkony zamestnancov. Zároveň sa znižuje i riziko pracovných úrazov a v neposlednom rade prináša aj vysokú úsporu nákladov na elektrickú energiu v každej prevádzke. Prenosné LED svietidlo je však možné úspešne využívať aj v iných oblastiach ako stavebníctvo, priemysel a podobne.

crossmenu