Osvetlenie pracoviska zámočníckej dielne bol projekt zameraný na výmenu a modernizáciu osvetlenia kovovýroby pána Vladimíra Martona zo Šarišských Michalian.

Zámočníctvo Kovmart pána Martona je zamerané na rôzne spôsoby spracovania kovového materiálu. V tejto kovovýrobe sa venujú sa umeleckému kovaniu i zváračskému remeslu. V priestoroch zámočníckej dielne sa zhotovujú väčšie celky ako kované zábradlia, kované ploty, kované brány určené pre exteriéry. Interiérové doplnky tvoria okrasné kované výrobky (svietniky, lustre...), kované mreže, kovaný nábytok (postele, stoly, stoličky), krbové zostavy. Na zákazku sa tu nezriedka vyrábajú aj rôzne kované polotovary určené na ďalšie spracovanie.

Požiadavky na osvetlenie zámočníctva

Osvetlenie zámočníctva sa z hľadiska osvetľovacích noriem posudzuje na úrovni viacerých druhov činností. Kováčska či zámočnícka dielňa potrebuje pre štandardné osvetlenie pracovného priestoru od 200 do 300 lx pre jednoduché základné činnosti kovania a spracovania kovov. Pre náročnejšie a jemnejšie montáže sa vyžaduje i 500 až  750 lx. Netreba zabúdať ani na rovnomernosť osvetlenia pracovného priestoru. Rozmiestnenie sústavy svietidiel pre osvetlenie pracoviska zámočníckej dielne musí byť také, aby si pracovníci pri práci ľubovoľnej polohe netienili na opracovávaný predmet. Robustnosť a odolnosť svietidiel voči prípadným nárazom by mala byť samozrejmosťou.

Okrem splnenia noriem pre osvetlenie pracoviska zámočníckej dielne bolo cieľom projektantov zabezpečenie zrakového komfortu pracovníkov pracujúcich v tomto multifunkčnom priestore. Výber vhodných LED svietidiel zodpovedal náročnej povahe určeného pracovného priestoru.

Pre návrh novej osvetľovacej sústavy pracovníci projekčnej kancelárie spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. vybrali LED svietidlá modelového radu LED Industry SII. Tieto mohutné a spoľahlivé produkty sú určené prioritne na použitie v priemyselných výrobách. Konštrukcia korpusu svietidla umožňuje vysokoefektívne chladenie aj pri vyšších výkonoch.  Variabilita spôsobu montáže umožňuje ich použitie v ľubovoľných priestoroch.

Osvetlenie pracoviska zámočníckej dielne okrem pevnej sústavy priemyselných LED svietidiel dopĺňajú prenosné LED svietidlá. Prenosné LED svietidlá patria k výrobkom zo štandardnej ponuky spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o.. Robustné a vysokovýkonné pracovné svietidlo je konštruované tak, aby znášalo náročné podmienky priemyselnej výroby a nešetrnej manipulácie. Je polohovateľné a vyznačuje sa vysokou flexibilitou uchytenia. Je možné využiť jeho umiestnenie na stojan, zavesiť ho na retiazkový záves, priskrutkovať a prisadiť na rôzne povrchy. Možné je aj prisadenie na kovový podklad pomocou silných magnetov inštalovaných v U-držiaku tohto LED svietidla

Zákazník

Zámočníctvo, Šarišské Michaľany

crossmenu