Pre nové osvetlenie výrobných hál a skladov spoločnosti KOVUM, s.r.o. v Závažnej Porube je realizované modernou LED technológiou. Predstavitelia spoločnosti s dôverou prijali ponuku výrobcu svietidiel LED-SOLAR, s.r.o. z Prešova. Odskúšané LED svietidlá určené pre priemyselné osvetlenie sa stali základom novej osvetľovacej sústavy. Rekonštrukcia osvetlenia výrobných priestorov prebieha postupnými krokmi a je rozložená na niekoľko etáp.

Osvetlenie výrobných hál - svietidlá

Spoločnosť LED-SOLAR, s.r.o. ponúka v rámci svojho výrobného programu niekoľko produktových radov LED svietidiel, ktoré je možné použiť v priemysle. Nosným programom pre osvetlenie výrobných hál, skladov, vnútorných ale aj vonkajších pracovísk sú svietidlá LED Industry. Tieto svietidlá sa vyznačujú robustnou konštrukciou, ktorej základom je masívny chladič z extrudovanej hliníkovej zliatiny. Povrchovú úpravu korpusu je možné variovať podľa agresivity prostredia. Optický systém tvoria svetelné zdroje - LED diódy amerického výrobcu CREE a optiky špičkovej kvality od renomovanej fínskej spoločnosti LEDiL. V závislosti na type a určení svietidla sú inštalované elektronické predradníky globálneho výrobcu Mean Well alebo súčasného svetového lídra v tejto oblasti Tridonic. Kľúčom ku konštrukcii svietidiel spoločnosti LED-SOLAR je dôraz na vysokú kvalitu a spoľahlivosť výrobkov.

Priemyselné osvetlenie - realizácia

Základným cieľom návrhu novej osvetľovacej sústavy vo výrobných halách je splnenie požiadavky manažmentu spoločnosti na zvýšenie bezpečnosti zamestnancov pri práci a vysokú úroveň intenzity osvetlenia vo výrobných priestoroch. Dolný limit pre parametre osvetlenia je pre projektantov LED-SOLAR-u vždy platný predpis - norma. V prípade vyšších nárokov zo strany investora je pripravované riešenie osvetľovacej sústavy podriadené práve týmto požiadavkám s prihliadnutím na zásady správneho osvetľovania.

Rekonštrukcia osvetlenia výrobných priestorov bola pre predstaviteľov spoločnosti KOVUM mimoriadne dôležitá. Preto sa rozhodli pre nadštandardné riešenie, ktoré na základe návrhu projekčného oddelenia LED-SOLAR -u aj zrealizovali. Osvetlenie výrobných hál a skladov bolo postavené na prvej generácii vysoko výkonných svietidiel LED Industry. Tieto LED svietidlá priniesli vysokú kvalitu osvetlenia kovovýroby, bezpečnosť pri práci, úsporu energie a prevádzkových nákladov. Rekonštrukcia osvetlenia skladov prispela k zvýšeniu bezpečnosti pri manipulácii so skladovanými materiálmi a súčiastkami.

Zákazník

KOVUM, s.r.o., Závažná Poruba

crossmenu