'

Nielen osvetlenie parku, ale predovšetkým výrazné skrášlenie obce Ladice predpokladali dosiahnuť jej predstavitelia uskutočnením prvej etapy rekonštrukcie sústavy verejného osvetlenia. Nové dizajnové LED svietidlá vyberali s maximálnou rozvahou. Pôvodná sústava verejného osvetlenia obsahovala svietidlá, ktoré postupne morálne i technicky zastarali. Konvenčnú osvetľovaciu technológiu bolo potrebné nahradiť niečím novším, kvalitnejším a predovšetkým úspornejším.

Reprezentantov obce Ladice oslovila ponuka obchodných zástupcov spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. v podobe LED svietidiel určených pre osvetľovanie verejných priestranstiev, parkov, zelených plôch a podobne. Vynikajúce renomé majú osvedčené LED svietidlá z modelového radu svietidiel LED Circle. Aj keď ich zatiaľ do sústav pre verejné osvetlenie v mestách a obciach nebolo nainštalovaných veľa, reklamácie na tento typový rad svietidiel sú vskutku minimálne.

Osvetlenie parku - svietidlá

LED svietidlá skupiny LED Circle vynikajú elegantným dizajnom. Kruhové telo svietidla z hliníkovej zliatiny umožňuje efektívne chladenie LED modulov. Táto skutočnosť významne predlžuje dobu živostnosti LED svietidla a zvyšuje jeho spoľahlivosť. Kvalita svietidla LED Circle spočíva v použití špičkových komponentov renomovaných svetových výrobcov. Na kvalitné hliníkové spoje sú implementované LED diódy amerického výrobcu CREE. Optický systém svietidla je zabezpečený využitím výrobkov fínskej spoločnosti LEDiL, ktorá predstavuje svetovú špičku vo výrobe optických systémov pre LED svietidlá. Do svietidiel LED Circle sa montujú kvalitné elektronické predradníky globálnej značiek Mean Well. Podľa okolností alebo podľa požiadaviek zákazníkov sa tieto dizajnové LED svietidlá môžu dodávať v rôznych farebných vyhotoveniach.  

Prínosy

Celkovo prinieslo nové LED osvetlenie parku obci niekoľko významných výhod. Tie sa prejavili v nezanedbateľnej úspore spotrebovanej elektrickej energie, ktorá presiahla 50%. Nové dizajnové LED svietidlá znamenajú aj zníženie celkových ročných nákladov na údržbu. Nová LED sústava verejného osvetlenia zabezpečila vyššiu rovnomernosť a intenzitu osvetlenia osvetľovaných plôch. V konečnom dôsledku to znamená väčšiu bezpečnosť pohybu občanov po obecných komunikáciách. A v neposlednom rade netreba zabúdať na prevenciu kriminality.

Osvetlenie parku sa v obci stretlo s pozitívnym ohlasom.  Po prvej etape, kedy v Ladiciach úspešne osvetlili svietidlami typového radu LED Circle prístupovú cestu a priestranstvo v okolí kostola, uvažujú o ďalšej spolupráci so spoločnosťou LED-SOLAR, s.r.o.. Postupnou rekonštrukciou verejného osvetlenia by sa mal zmeniť nočný vzhľad ďalších častí Ladíc.

Zákazník

Obec Ladice

crossmenu
×
PORADENSTVO ZADARMO

PORADENSTVO ZADARMO

Ak máte záujem o bezplatné technické poradenstvo, nechajte nám svoj email (a telefón) a my vás budeme kontaktovať.

Odoslaním formulára súhlasím, aby spoločnosť LED-SOLAR, s.r.o. získala a spracúvala moje osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára a to za účelom riešenia mojej požiadavky v rámci služieb spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať.