Požiadavku vyvinúť nové LED svietidlá pre maloobchod dostali konštruktéri LED-SOLAR -u. Stalo sa tak na základe obchodného stretnutia so zástupcami globálneho obchodného reťazca a predstaviteľov spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. Zadanie obchodnej spoločnosti, ktorá pôsobí na Slovensku a v ďalších európskych krajinách už mnoho rokov, vzniklo na základe dlhodobej negatívnej skúsenosti s osvetľovacími systémami z Ázie.  

Základnou požiadavkou zadávateľa bola prevádzková spoľahlivosť svietidiel. Nové LED svietidlá pre maloobchod mali tvoriť ucelený modelový rad pre osvetľovanie veľkoplošných predajných priestorov s rôznym určením. V celom segmente nemali chýbať svietidlá pre plošné osvetlenie montovateľné do nosného rastra. Rovnako bolo treba vyvinúť smerové svietidlá pre osvetlenie rôznych druhov tovaru. Samozrejmosťou mala byť vysoká životnosť, kvalita a spoľahlivosť svietidiel, ktorá je veľkou boľačkou mnohých výrobcov a dodávateľov ázijskej produkcie. Za málo peňazí málo muziky! Avšak aj manažment spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. si uvedomuje vysoký tlak na cenu, ktorá je pre mnohých zákazníkov určujúcim kritériom. Vývojári sa však dokázali popasovať aj s týmto limitujúcim faktorom. Napriek použitiu vysokokvalitných súčiastok renomovaných svetových výrobcov (LEDiL, Cree,Tridonic,...) boli všetky nové produkty cenovo optimalizované.

LED svietidlá pre maloobchod - prednosti

Nové LED svietidlá sa vyznačujú vysokými úžitkovými vlastnosťami, robustnosťou konštrukcie, modifikovateľnosťou napájacích a riadiacich systémov. Je tu aj možnosť úprav upevňovacích konzol svietidiel pre rôzne druhy montáží. Na upevnenie svietidiel do rastra z U-profilu možno využiť originálny rýchloupínací modul určený tak pre jedno, ako aj pre dvojicu smerových svietidiel. Smerové svietidlá môžu byť vybavené optikami s rôznou šírkou vyžarovania podľa účelu osvetľovania. V prípade, že klient chce vybudovať alebo už používa líniový track light systém, je možné vybaviť smerové svietidlá adaptérom i pre takýto spôsob inštalácie.

Smerové svietidlá tohto modelového radu sú doplnené líniovými LED svietidlami určenými pre plošné svietienie. Sú rovnako veľmi ľahko montovateľné do stropného rastra.

LED svietidlá pre maloobchod spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. predstavujú eleganciu svojou dizajnovou čistotou, variabilnosť a flexibilnosť z hľadiska použitia a montáže. Zároveň umožnia klientom dosiahnuť podstatnú úsporu elektrickej energie a prevádzkových nákladov na údržbu.

Celý sortiment určený pre osvetľovanie maloobchodných predajní dostal názov modelového radu LED RT.

crossmenu