Osvetlenie Strediska správy a údržby rýchlostných ciest Čadca bolo ďalším kamienkom v mozaike vzájomnej a dobrej spolupráce Národnej diaľničnej spoločnosti, a.s. a slovenského výrobcu LED svietidiel - spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o.. Po výborných skúsenostiach z exteriérových i interiérových realizácií v strediskách NDS v Beharovciach a v Mengusovciach požiadali predstavitelia strediska v Čadci o návrh riešenia pre osvetlenie areálu svojho strediska. Osvetlenie vonkajších priestorov strediska si žiadalo významný zásah. Rovnako bolo treba prikročiť aj k modernizácii niektorých dielčich priestorov v interiéroch.

Osvetlenie strediska – riešenie

V areáli čadčianskeho strediska boli nainštalované osvedčené svietidlá LED Street SII, ktoré sú prioritne určené na osvetľovanie dopravných komunikácií, priechodov pre chodcov, priestranstiev... S použitím vhodných optík je nimi možné dosiahnuť kvalitné osvetlenie areálu a parkovacích plôch.

Celkové riešenie pri využití stĺpov pôvodnej osvetľovacej sústavy navrhli pracovníci projekčného oddelenia LED – SOLAR -u. Po zameraní stĺpov boli realizované svetelno – technické výpočty tak, aby osvetlenie areálu zodpovedalo platným normám pre osvetľovanie priestoru vonkajších pracovísk.

LED svietidlá

LED svietidlá skupiny LED Street SII vynikajú robustnosťou konštrukcie. Telo svietidla z hliníkovej zliatiny s početným rebrovaním umožňuje efektívne chladenie LED modulov. Táto skutočnosť významne predlžuje dobu živostnosti LED svietidla a zvyšuje jeho spoľahlivosť. Kvalita svietidla LED Street SII spočíva aj v použití špičkových komponentov renomovaných svetových výrobcov. Na kvalitné hliníkové spoje sú implementované LED diódy amerického výrobcu CREE. Optický systém svietidla je zabezpečený využitím výrobkov fínskej spoločnosti LEDiL, ktorá predstavuje svetovú špičku vo výrobe optických systémov. Podľa okolností alebo podľa požiadaviek zákazníkov sa do svietidiel LED Street SII montujú elektronické predradníky globálnych značiek Tridonic alebo Mean Well.

Nové osvetlenie vonkajších priestorov areálu prinieslo výrazné zníženie spotreby elektrickej energie, zanedbateľnú údržbu, niekoľkonásobné zvýšenie intenzity a rovnomernosti osvetlenia areálu, komunikácií a odstavných plôch.

Prístrešky skladu posypových materiálov či čerpacej stanice pohonných hmôt boli osvetlené svietidlami modelového radu LED Industry.  Súčasťou dodávky boli aj špeciálne svietidlá určené pre montážne jamy v garážach pracovných strojov a vozidiel.

Nové LED osvetlenie Strediska správy a údržby rýchlostných ciest v Čadci bolo veľmi pozitívne hodnotené.

Zákazník

Národná diaľničná spoločnosť, a.s., Bratislava

crossmenu