Osvetlenie parkoviska bolo ďalšou investíciou, ktorú spoločnosť BEKER-MP, s.r.o. z Prešova prispela k zvýšeniu bezpečnosti, komfortu vodičov a návštevníkov firmy. LED svietidlá spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. modelového radu LED Street SII sa stali základom technického riešenia.

Osvetlenie parkoviska - technické riešenie

Požiadavka vedenia spoločnosti smerovala k čo najväčšej úspore elektrickej energie a prevádzkových nákladov pre toto vonkajšie osvetlenie pri zachovaní maximálnej bezpečnosti účastníkov cestnej premávky. Projektanti z LED-SOLAR-u navrhli taký prevádzkový režim, ktorý spĺňal všetky predstavy investora. LED svietidlá vybavené programovateľnými modulmi boli nastavené tak, že sa po zotmení svietidlá v celej osvetľovacej sústave rozsvietia na naprogramovanú hodnotu cca 50% svetelného výkonu. Pri akomkoľvek pohybe zaznamenanom pohybovým snímačom sa svietidlá rozsvietia na plný výkon.

Telesá svietidiel sú umiestnené na oceľových  konzolách priamo na fasáde budovy, pozdĺž ktorej je situované osvetľované parkovisko.

Modelový rad LED Street SII

Svietidlá LED Street SII sú osvedčeným a populárnym výrobkom spoločnosti LED-SOLAR. Sú určené pre verejné osvetlenie, osvetľovanie cestných komunikácií, chodníkov, priechodov pre chodcov a verejných priestranstiev. Vynikajúce svetelno-technické vlastnosti svietidiel sú dané použitými kvalitnými komponentami. Fínske optiky LEDiL a americké LED diódy CREE sú základom pre bezporuchovú prevádzku. Korpus svietidla je vyrobený z extrudovaného eloxovaného hliníka. Tento mimoriadne mechanicky odolný a efektívny chladič prispieva k prevádzkovému komfortu zabudovanej elektroniky.

Integrovanou súčasťou telesa svietidla sú aj mechanické klapky proti oslňovaniu vodičov motorových vozidiel, čo je významný príspevok k zvyšovaniu bezpečnosti cestnej premávky.

Aj keď pre osvetlenie parkoviska spoločnosti BEKER, s.r.o. boli použité svietidlá s najnižším príkonom - 23W, celá sústava prispieva významným dielom aj k verejnému osvetleniu na ulici. Dizajn svietidiel výborne korešponduje s vlastnou stavbou a vhodne dopĺňa vzhľad priemyselnej budovy.

Projektanti spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o. po inštalovaní osvetľovacej sústavy vykonali meranie svetelno-technických parametrov na mieste inštalácie a skontrolovali funkčnosť snímačov pohybu. Namerané výsledky potvrdili projektované parametre a stavba bola odovzdaná do užívania spokojnému investorovi.

Zákazník

BEKER-MP, s.r.o.

crossmenu
×
PORADENSTVO ZADARMO

PORADENSTVO ZADARMO

Ak máte záujem o bezplatné technické poradenstvo, nechajte nám svoj email (a telefón) a my vás budeme kontaktovať.

Odoslaním formulára súhlasím, aby spoločnosť LED-SOLAR, s.r.o. získala a spracúvala moje osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára a to za účelom riešenia mojej požiadavky v rámci služieb spoločnosti LED-SOLAR, s.r.o.. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať.